Header Ads

Na co uważać robiąc prezent niespodziankę

Jakie są zalety i wady kupowania prezentów przez internet? Anegdota która jest przykładem nieudanego prezentu niespodzianki!

W jaki sposób dobierać prezenty? Jakie są zalety i wady kupowania prezentów przez internet?

   Prezenty są miłym elementem jeżeli lubimy je wręczać lub otrzymywać. Nie zawsze jednak się cieszymy. Jeżeli masz tak jak ja i ukrycie emocji nie jest Twoją mocną stroną, zapewne mogło się zdarzyć, że ktoś kto chciał Ci coś dać, widział niezadowolenie. Drugą stroną medalu jest zaskoczenie prezentem, a to nie łatwe! W poniższym tekście będzie kilka wzmianek na temat Świąt Bożego Narodzenia, ale nie tyczy się to tylko tego jednego czasu w ciągu roku. Uważam tekst za uniwersalny pod względem robienia prezentów. Jak w dzisiejszych czasach robić prezent aby zaskoczyć, dowiesz się czytając poniżej.


Jakie prezenty są najlepsze

   Kilka słów stricte organizacyjne. W pierwszej kolejności ważne jest zwrócenie uwagi co komu dajemy. Ja zwykle staram się spamiętać co komu dawałem w ubiegłym roku aby nie powtarzać prezentu.

   Zwracam też uwagę komu co ofiaruję. Dalszej rodzinie lub osobom będącym tak jak ja gośćmi (lecz dobrze mi znanymi) mały upominek. Coś słodkiego, alkohol lub herbata czy kawa.

   Partnerce zwykle łatwiej kupić lub trudniej. Ponieważ albo wybór jest duży, tudzież za mały. Zwykle problem miewam z rodzicami. Ich zwykle pytam co by chcieli.

   Jeżeli w rodzinie są dzieci, najczęściej w paczce maja słodycze. Jakiegoś misia czy coś co nie jest za drogie, a może ucieszyć.

>>> Pomysły na niepowtarzalny prezent


Wszystko można sprawdzić

   Osoby które śledzą mój prywatny profil na Facebooku zapewne znają tę anegdotę.

   Wydarzenie miało miejsce na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Brat czekał na przesyłkę. Nie przyszło, więc zawiedziony uznał, że kurier odwiedzi Go po świętach. Sprawa wydawała się zamknięta.

   Coś mnie jednak tknęło. Po prostu poczułem, że czas zrobić porządek w wiadomościach.
Postanowiłem sprawdzić email, a jako, że konto na którym rodzinnie zamawiamy różne produkty przez internet jest zarejestrowane na mój adres internetowy, dostałem potwierdzenie doręczenia. Wystraszyłem się, ponieważ zamawiałem kilka rzeczy, ale odbierałem je na mieście. Poza tym sporo też kupowałem w tradycyjnych sklepach i mogłem o czymś zapomnieć.

   Sprawdziłem więc nawet gdzie paczka online się znajduje i jest! W wiadomości o firmy kurierskiej - odebrano, dziękujemy skorzystanie z naszych usług.

   Pytam więc brata czy na pewno kurierem zamawiał? On, że tak i ma przyjść do domu. Zapytałem więc mamę czy możliwe jest, że nie było Jej w domu gdy przyjechał kurier. Jeżeli nie było go, a paczka przez pomyłkę może gdzieś czekać, chcemy dzwonić na informację.

   I przechodzimy do puenty.

   Mama odebrała paczkę i chciała zrobić prezent niespodziankę. Celowo mówiła mu, że kurier przyjdzie prawdopodobnie po świętach. Nie przyszło mi, ani dla Niej do głowy jedno. Żyjemy w czasach gdzie można sprawdzić na jakim etapie podróży jest przesyłka.

   I mogła o tym nie wiedzieć. Doskonale to rozumiem. Mnie również nie przyszłoby do głowy. Z drugiej strony jak ja miałem dochować sekretu jak wysłano mi potwierdzenie zrealizowanej usługi za coś, czego nie pamiętam abym realizował?


Zamawianie prezentów w tajemnicy

   Bardzo popieram zamawianie prezentów. Do domu kurierem najwygodniej. Pytanie co będzie gdy któryś z domowników, albo osoba której chcemy ofiarować podarunek będzie w domu? Dlatego warto czasem zastanowić się czy nie lepiej będzie odebrać na pobliskiej poczcie czy nie poprosić sąsiada o odbiór paczki.

   Kolejnym ważnym szczegółem jest konto z którego zamawiamy. Właśnie może być tak, że my zamówimy dla syna, a ten lub drugie dziecko (jak było w naszym przypadku) dostanie potwierdzenia. Co wtedy? Oczywiście w tej sytuacji mój brat zamówił i znał dokładną datę najpóźniejszego dostarczenia. Zresztą jeżeliby doczytał, wiedziałby czy firma zdąży przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. I z tego co pamiętał był świadomy, iż paczka powinna już dawno przyjść.

>>> Uważaj na oszustów - mogą być wszędzie


Zalety powyższej sytuacji

   Oszustw jest coraz więcej i chociaż stara się to zwalczać, sami powinniśmy być czujni. Dlatego też wolałem się upewnić czy mnie w nic się nie wrabia przed okresem świątecznym, czy też rzeczywiście ktoś z moich członków rodziny czegoś przypadkiem nie zamawiał. I to jest ta zaleta. W razie pomyłki mamy wszelkie dowody i szansę zareagować zanim dostaniemy rachunek za coś czego nigdy nie kupowaliśmy.

4 komentarze:

 1. Wcale się nie dziwię,że zaniepokoiła Cię sytuacja z kurierem :D z pewnością też być dociekała w takiej sytuacji .Miała być niespodzianka a zrobiło się zamieszanie :D
  Uwielbiam obdarowywać bliskich prezentami,zazwyczaj staram się o przemyślane wcześniej zakupy i dopasowane do preferencji danej osoby.Dlatego często zamawiam rzeczy od twórców rękodzieła,spersonalizowane pod konkretną osobę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kurierami bywa różnie, dlatego się przejąłem zamówieniem, którego nie robiłem, a następnie tym, że powinien być, a nie przyszło. Zwykle sprawdzam wszystko jeżeli jest to możliwe.

   Usuń
 2. Najgorzej mam z wyborem prezentu dla dziadka, i w tej kwestii zawsze konsultuje się z babcią. Ja bardzo lubię prezentu niespodzianki! Dostawać je, jak i robić je moim najbliższym. Wybierając prezent kieruję się tym co dana osoba aktualnie potrzebuje, lub tym czym się interesuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś już na blogu sugerowałem pewną sztuczkę. Poruszenie tematu fajnych przedmiotów, tego co teraz się nam podobało lub chcielibyśmy mieć. Czasem w takich rozmowach wychodzi kto czego by chciał.

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności