Header Ads

Czy naprawdę lubimy być zupełnie sami?

Jak warto spędzać czas jeżeli chcesz zostać chwilę samemu!

Co robić w swoim wolnym czasie? W jakich chwilach możesz się niezwykle zrelaksować? Jak warto spędzać czas jeżeli chcesz zostać chwilę samemu!

   Każdy ma taki moment, że chciałby spędzić czas samotnie. Bez znaczenia czy jest introwertykiem czy ektrowertykiem. U mnie jest z tym różnie. Jeden weekend lubię spędzić w gronie znajomych i przyjaciół, drugi tylko z dziewczyną, a następny zupełnie sam. Może masz tak jak ja? Tutaj będzie trochę o Tobie, a może o mnie.?


Gdyby zawsze tak było

   Mam swój specyficzny sposób spędzania czasu. Podobnie ale zwykle nie tak samo. Najbardziej obawiam się, że w przyszłości taki zapał mógłby we mnie zgasnąć, a wtedy to już tylko kostucha nade mną by czekała. Nie potrafię sobie wyobrazić siedzenia w fotelu z pilotem zmieniającym cały dzień kanały.


Z rodziną przy stole

   O mojej rodzinie rzadko wspominam, ale kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy chce się powiedzieć o nich. Dużo mogę o nich mówić, ale najprzyjemniej jest zasiąść do wspólnego obiadu i patrzeć jak reszta reaguje na nasze wspólne żarty, opowiadania czy historie.
   Oczywiście moment gdy z ojcem mogę pogadać w cztery oczy jest najlepszy. Czasem wkurza, ale zdarza się normalnie i po męsku pogadać.


Dziewczyna pełna energii

   Jak już mówić o osobie z którą spędza się najwięcej czasu, to z kim? Moja kreatywność nie miałaby ujścia gdyby nie Ona.
   Moja partnerka ma tak, że gdy do mnie jedzie, już zastanawia się jaką niespodzianką mogę Ją zaskoczyć. Jednego dnia ciągamy nie wiadomo po co kartony ze sklepów, a następnego robimy świecący szyld na sylwestra. Kiedy indziej zbieramy grupę, aby zorganizować domówkę lub szyć maskotki na akcję blogerską.

  Innym razem mam problem z obróbką zdjęć do tekstu, więc nawet nie pyta czym ma się zająć. Najbardziej to zazdroszczę dla Niej cierpliwości, bo nikt inny nie wytrzymałby wspólnego projektowania ogrodu, którego wykonanie odkładane jest już kilka lat. (plan zrealizowany)


Jak na piwko to z Panem K.

   Mój Kumpel to jest jedna wielka niewiadoma. Trudno wykminić o czym będziemy gadać i czy skończy się na jednym piwie. Często nasza przyjaźń działa w niewyjaśniony dla innych sposób.

   Jedni zastanawiają się jak to jest, że ani razu nie daliśmy sobie po mordzie, a jeszcze inni zachodzą w głowę co sprawia, iż tygodnia nie możemy wytrzymać żeby sobie nie pogadać. Najśmieszniejsze momenty to te, gdy coś nas bawi, a pozostali patrzą na nas jak na niezidentyfikowane obiekty.


Rowerem przed siebie

   Co jak co, ale latem nie ma tygodnia, abym nie wsiadł na rower jechać przed siebie w nieznanym kierunku. Znajomi czasem nawet nie chcą już o tym słuchać.

   Zwykle mam ze sobą słuchawki na uszach, smartphone, butelka wody i w drogę! Często gdy tak jeżdżę przez lasy i wsie, przychodzi mi do głowy masa rozwiązań i tematów, które mogłybym przykładowo poruszyć na blogach.


Gdy strzela drewno

    Uwielbiam zimą siedzieć w pustym domu, słuchać jak drewno w piecu strzela i woda płynie po centralnym ogrzewaniu. Czasem podłoga skrzypnie, przeciąg na karku poczuję. To są momenty magiczne.

   W tym czasie biorę komputer i piszę, czasem sobie pośpiewam. Wolny czas przekładam na blog czy odpowiadanie na wiadomości. Dużo częściej na zbieranie pomysłów. Takie odłączenie się od wszystkich bardzo pomaga naładować akumulatory.


Cisza dookoła Ciebie

   W momencie gdy mogę wziąć gorący prysznic dający uczucie spływającej wody po karku lub wylegiwanie się w wannie, jest takim momentem odprężenia. Równie przyjemne jest spędzanie czasu w ogrodzie pełnym kwitnących kwiatów, przy szumiącym strumieniu lub fontannie w oczku wodnym.


Jak Ty ładujesz akumulatory?

   Masz podobnie jak ja czy jednak wolisz towarzystwo innych? Może nie masz wyborów ze względu na rodzinę czy inne obowiązki? Czekam na Twoje pomysły i to jak spędzasz czas po swojemu. Być może któreś wprowadzę w swoim grafiku dnia.

16 komentarzy:

 1. Jak ja chcę już aby było lato.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie. Najgorzej to że raz zimno, raz ciepło. Raz słonecznie chwilę później śnieg. Mam dość! :P

   Usuń
  2. Mi jeszcze praca ucina dużo czasu do tego. Ale warto cieszyć się małymi rzeczami.[

   Usuń
 2. Co tak dużo ostatnio tych postów? :P Świetny tekst! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są zaplanowane, ale szczerze pisane z serca. Chcę Wam dawać dobrą treść i regularnie. Spełniam swoje zadanie?

   Usuń
  2. Andzia z grupy XXL24 lutego 2018 11:11

   Spełniasz Patryku jak nikt inny. Lubie jak piszesz nowe posty i je czytac lubie.

   Usuń
  3. To czuję się spełniony. :) Dzięki

   Usuń
 3. Ja lubie spędzać czas na słuchaniu muzyki. Wtedy najbardziej się uspokajam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swego czasu przy krzyczeniu do mocniejszych kawałków.

   Usuń
 4. Bardzo krótki tekst ale to kosztem ilości tekstów na miesiąc czy po prostu krócej ostatnio piszesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki wyszedł tekst po prostu. Nie miałem nic więcej do dodania, więc nie chciałem jakimiś smętami zabierać Wam czasu. :)

   Usuń
 5. Nie moge sie doczekac cieplejszch dni i na rower i przed siebie trasa wyznaczona chcesz dasz rade ze mna mozesz jechac ale wole sama ze sobą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię jeździć w pojedynkę, chociaż towarzystwo zawsze może być. :)

   Usuń
 6. Jesteś przykładem człowieka spełnionego w pasjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jedyny blog który czytam najdłużej z dwóch powodów. Po pierwsze Patryk jest moim przyjacielem odkąd pamiętam. I chociaż się już nie widzimy bo mieszkam daleko zawsze mogę do niego napisac odezwać się i pogadać. Nigdy mnie nie zawiódł.

   Usuń
  2. Zwłaszcza gdy sobie coś przypomnę aby napisać Ci w środku nocy, a Ty odpisujesz chwilę później. :D

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności