Header Ads

W końcu jestem wolny!

Jak zwykle kończą ci co najbardziej dokuczają? O poradzeniu sobie z kompleksami które wmawiano!

Dlaczego nie warto przejmować się tymi co nas poniżają? Jak zwykle kończą ci co najbardziej dokuczają? O poradzeniu sobie z kompleksami które wmawiano! Jak nie przejmować się poniżaniem i kompleksami!

   Jak mi dobrze! Tak moi drodzy. W końcu to się stało i mogę być spokojny. Spokojnie się ubrać i wyjść z domu. Nie czuć tych nieprzyjemnych i męczących moją głowę myśli. Nie mam powodów do obaw, najść i poczucia winy. Nic już mi nie jest. Wszystko w porządku.


W końcu wyzwolony?

   Tak właśnie było gdy po wielu latach wyrwałem się szczęśliwy mając całkiem szczerze tę patologię w szerokim poważaniu. Nie wracałem do tego tak wiele lat. Zupełnie o tym zapomniałem. Niepamięć trwała do pewnego spaceru, gdy spotkałem się z przyjaciółką poznaną w technikum.

   Usłyszałem tamtego dnia od Niej - chciałabym być tak wyzwolona od kompleksów, spokojna i szczęśliwa jak ty. A wątpię aby mi się udało do skończenia studiów, a tym bardziej w późniejszym wieku. Jesteś jedyną osobą która osiągnęła tak wiele w tej dziedzinie.


Poniżają innych ci co najbardziej zazdroszczą tym
Co przed nikim nie muszą udawać kimś kim nie są
- Patryk Tarachoń


   I szczerze powielam te słowa. Całym serduchem życzę wyzwolenia się od tego wszystkim co mają kompleksy wynikające z poniżania, obrażania na szkolnych korytarzach, osiedlach i wśród najlepszych kolegów z koleżankami. Ten ból trwa długo, a przy życiu pozostawiają tylko najbliżsi co rozumieją, łączą się w smutku i nadzieja na zakończenie tego piekła.

>>> Jak wyzbyć się wszystkich kompleksów


Ten ból ciągnie się długo po...

   Jeszcze wiele lat po tym jak większość się wyprowadziła, została zabrana przez opiekę społeczną, wyrzucona z mieszkań, zamknięta w poprawczakach, domach dziecka czy więzieniach... Długo to za mną szło.
   Zero zaufania do kogokolwiek. Pełna fałszywość do tych co myśleli, że im ufam. Złość duszona w sobie i wiara w przyjaciół, którzy się kiedyś pojawią. Tak bardzo wyniszczało od środka kawałek po kawałku.


Nigdy nie jest się do niczego

   Świadomość że nikt nie akceptuje, nie lubi, chętnie by zrobiło krzywdę ponieważ co? Bo nie jesteśmy tacy jakimi by chcieli abyśmy byli? Właściwie ta nienawiść rówieśników wynikała z czego innego. Byłem sobą, miałem gdzieś co pomyślą inni, a przynajmniej takie stwarzałem wrażenie. To ich wyprowadzało z równowagi. Poniżając wychodzili z prostego założenia. Zmieni się albo zrozumie, iż żaden chłopak się z nim nie będzie chciał zadawać. Gorzka prawda była inna. Okazuje się, że ma kolegów, a jak ich nie ma nie potrzebuje ich towarzystwa, dobrze dogaduje się z dziewczynami. Dziewczyny miały w nosie ich i chętnie z nim trzymały. A to jeszcze bardziej prowokowało.


Każdy etap w życiu się kiedyś kończy i przychodzi lepszy
Przecież nie jesteś wyjątkiem i Ciebie też czeka lepszy czas
- Patryk Tarachoń


   Takie traktowanie ciągnęło się w innych aspektach życia. Brak pewności. Staranie się kryć ze swoją budową ciała, zachowaniem, spuszczanie przy wszystkich głowy. Omijanie tych co chcieli poznać. Zaprzyjaźnić się. Ponadto brak motywacji aby się uczyć, bo skoro jest się do niczego, do do wszystkiego? Niestety błąd.

>>> Jak postąpić gdy czujemy się niechciani


Ale i tak mam powód do dumy

   Osoby które mnie poniżały wyrosły na ćwoków. To skończeni debile. Po dziś dzień gdy ich widzę jest mi ich żal. Ich dziewczyny mają kogoś kto udaje przed nimi prawdziwego samca, a w rzeczywistości widać, że to tylko chłopak dla statusu na Facebooku. Ich decyzje, to co mają. Zero marzeń, wiary w siebie. I kto ma większe kompleksy? Ja mam powód je mieć? Bynajmniej!
   Z czasem życie udowodniło mi poprzez to co mówili mi znajomi widzący co mnie spotyka, że osoby które mi to robiły są szczerze mówiąc nikim. Tak jak pisałem. Patologiczna rodzina, oni skończyli nie lepiej. Ich obraz to nędza i rozpacz.


Poniżając nikt na mnie nie wpłyną i dalej jestem taki sam, ciesząc z małych rzeczy
Wygłupiam się i skaczę przy ognisku jak dziecko, a oni dalej mają kompleks niższości
- Patryk Tarachoń

   I w jakim celu to rozpamiętuję? Aby Ci coś uświadomić. Życie jest jest lepsze niż ruletka. Kiedyś obróci się i tak na Twoją korzyść. Wyjdziesz na ludzi, będziesz szczęśliwym człowiekiem. Przeczytaj jeszcze raz cytaty powyżej. Szczerze je napisałem opierając na swoich doświadczeniach. Więcej o tym jak wyzbyć się kompleksów i poradzić z poniżaniem przeczytasz w wymienionych w trakcie artykułu linkach. Trzymaj się!

22 komentarze:

 1. Dziękuję ci bardzo za podzielenie sie tym z nami. Codziennie pewna grupa mnie poniza na przerwach i juz nie wiem co robic. Przez to co napisales jest mi o wiele lepiej i wiem ze nie jestem wyjątkiem. Duzo mi lzej. ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. Słyszałem dwa razy, że to mój mały sukces, a swoimi sukcesami warto się dzielić. ;) Wiesz, jeżeli wśród białych owiec jest jedna czarna, to właśnie ta jednostka jest wyjątkowa. Możesz zastanowić się co robisz nie tak, ale koniec końców będziesz 100x silniejsza w przyszłości, to Ci gwarantuje.

   Usuń
 2. Myslalam ze chodzi o prace albo o milość. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat tekstu? Mam obok siebie wielkie szczęście i nie byłoby w tej miłości uwolnieniem się, a ogromną stratą. :) Pozdrawiam! :D

   Usuń
 3. Bardzo depresyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydaje mi się. Właśnie według mnie dość motywujące! :D

   Usuń
 4. Poniosło mnie przed komputerem. W deche tekst!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sztos komentarz! :D Panuj nad sobą, bo ktoś zginie. ;)

   Usuń
 5. Też chciałbym być tak wolny od tego co inni powiedzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwestia nastawienia i podejścia do tematu. Jeżeli tych ludzi nie będzie w przeciągu najbliższych lat w życiu, to czym tu się przejmować. Ich też nie obchodzi co o nich myślisz. Także miej to gdzieś.

   Usuń
 6. Po prostu co dajemy wraca do nas zwielokrotnione, dobrzy o tym stale pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie tym co mi dokuczali nie specjalnie współczuję, chociaż i źle nie życzę. Szczęśliwy jestem, że już tej patologii nie spotykam.

   Usuń
 7. To nie wolność, to zrozumienie działania świata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W środku czuję wolność. Zależy od nas samych jak podchodzimy do tematu. Możesz przecież czuć inaczej, prawda?

   Usuń
 8. Zrozumienie tego nie jest proste i moze ci troche zając aby ludzie to zrozumieli.

  OdpowiedzUsuń
 9. kim ty wogule jestes?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiekiem tak jak Ty. Czuję, żyję i spełniam się w swoich pasjach. Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Hmmm, znowy tu zawitałem. Najpierw skusił mnie tytuł tego artykułu który podlinkowałeś na G+ a potem sama treść.
  Choć pewnie jesteś kilka lat młodszy to łączy nas doświadczenie z młodości. Doświadczenie, które wielu złamało i stali się "tacy jak wszyscy" jak to oni o sobie mawiają "normalni ludzie".
  Pozwolę sobie dopisać kilka zdań do twoich przemyśleń. ☺️👍 kto wie może i ja komuś pomogę.
  Moi drodzy być normalnym jak wszyscy, co to może oznaczać. Być orłem czy baranem. Bycie jak wszyscy zbiega się do bycia baranem, jednym z milionów w ludzkim stadzie. Stadzie, które jest odgórnie kierowane, manipulowane i tresowane. Tak moi drodzy tak ogólnie działa reklama, popkultuta i kino. Bycie jak wszyscy polega na naśladowaniu tzw. idoli, bycie ich nieudolnymi kopiami udając kogoś kim by się chciało być a nie kim jest się w rzeczywistości. Baran w stadzie nosi buty z 3 paskami albo łyżwą aby podnieść swoją wartość. To że ktoś inny ich nie ma oznacza w barana oczach jego niższość. Nie bierze baran pod uwagę że ktoś po prostu nie chce być jak wszyscy, że woli być ponad tym. Baran nie bierze pod uwagę, że reklama kosztuje i to nie mało. Baran bezmyślnie ubiera na siebie cudzą reklamę i za to jeszcze słono płaci nie biorąc pod uwagę, że to on jest frajerem poniża kogoś innego dlatego że on też nie jest barane. Tak moi drodzy, tak to działa. A co z poniżaną osobą? To nie ma dla stada znaczenia bo albo ją stado wchłonie albo nauczona ciężkim doświadczeniem utwardzi się jeszcze bardziej, będzie ponad tym wszystkim szybować w przestworzach jak orzeł patrząc z góry na stado baranów, które być może przez resztę życia będą udawać kogoś kim chcieli by być, dążąc do czegoś czego osiągnąć się nie da.
  Moi drodzy miejcie w dupie wszystkich, którzy Wam mówią jak żyć, czym jeździć, co jeść i w co się ubierać. Uśmiechajcie się każdego dnia i cieszcie się życiem. Nie uświadamiajcie baranom, że nimi są - oni tego nie pojmą - musieli by przyznać się sami przed sobą że żyli w kłamstwie i fałszu a niewielu na to stać. Aby wyjść z tej obłudy trzeba samemu tego chcieć a przede wszystkim trzeba dojrzeć do bycia wolnym.

  Pamiętajcie, każde poniżenie jest nowym doświadczeniem, które pomaga Wam rozumieć obłudę i zakłamanie jeszcze bardziej.

  Bądźcie jak orły, rozkładajcie skrzydła i wznoście się wysoko w przestworza ponad pastwisko ze stadem baranów i owiec, lećcie przez życie.

  Pamiętajcie nie tym jesteśmy co posiadamy a sumą naszych doświadczeń.

  Pozdrawiam cieplutko ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj ponownie. Cieszę się, że tak często zaglądasz. I właśnie o to chodzi! Bardzo dobrze, że dopisujesz swoje przemyślenia. Na tym to właśnie polega. :)

   Być może mniejsze doświadczenie jest spowodowane wiekiem, ale przecież różnica między nami jest niewielka (to tylko kilka miesięcy) ;).

   Rzeczywiście jeżeli ktoś jest spokojniejszy, się wyróżnia, pozostali mają z tym problem i stąd przykrości jakie stwarzaja temu jednemu.

   Chciałbym dodać coś więcej do tego jak rozbudowałeś artykuł, ale nie mam nic do dodania. Uważam dokładnie tak samo i zgadzam się z tym.

   Usuń
  2. Ale wpadka z tym wiekiem ale to przez mój błędnie wyciągnięty wniosek odnośnie Twojego wieku ze zdjęcia profilowego ☺️ ale to chyba dobrze, każdy chce wyglądać młodo ☺️
   Nie chciałem umniejszać twojemu doświadczeniu życiowemu oczywiście bo sam bym się postawił w szeregu baranów 😉
   Wielokrotnie osoby młodsze o wiele lat mają o wiele większe doświadczenie i wyciągają z niego ciekawe i dobre wnioski więc wiek nie ma tu znaczenia. Tak głupio z tym wyszło.
   Zachęcam Cię do zapoznania się z przemyśleniami filozoficznymi Wojtka Dydymskiego. Niektóre z nich zamieszczam na G+
   Zdecydowanie materiał dla orłów

   Usuń
  3. Gdy zaczynałem blogować bardzo zwracano mi uwagę, że nic nie wiem bo jestem za młody aby cokolwiek wiedzieć. Długo uświadamiałem, że też mam oczy i myślę. Widzę świat dookoła i mam swoje spostrzeżenia odnośnie tego co mnie otacza. Z czasem zaczęły przychodzić do mnie wiadomości typu: masz rację, pomogło mi, chłopak wie co mówi.

   Moi przyjaciele mają dzieci i czasem bardzo dobrze sobie radzą, a przy tym są dużo bardziej spokojni niż nasi rodzice. Także młody popełnia błędy, ale obecne pokolenie moim zdaniem dużo szybciej się uczy życia.

   Nie czuję się urażony. To przez znieczulicę, która jest efektem hejtu i krytyki której zwykle jest więcej niż tak obiektywnych komentarzy jak Twój. Dziękuję

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności