Header Ads

Odezwij się! Chętnie z Tobą porozmawiam!

Dlaczego nie mielibyśmy się poznać i porozmawiać?

Chcesz z kimś porozmawiać? Nikt Cię nie rozumie lub nie wiesz jak zacząć rozmowę? Dlatego zapraszam Cię do rozmowy! Wiem, że jesteś kimś wyjątkowym choćby za obecność na moim blogu.

   Wiesz jakiego pecha mamy?! Żyjemy w czasach gdzie porozmawiać można najczęściej poprzez urządzenia elektryczne. Raz jest sympatycznie, innym razem słowa są okropne, a zapomnienie o nich jest skomplikowane ze względu na brak możliwości ich wykasowania. W takim razie w porządku, wyjdźmy temu naprzeciw!


Pomysł na inicjatywę

   Chciałbym zaprosić Cię do rozmowy w której chętnie poznam Twój problem i postaram się Ciebie zrozumieć. Nie zamierzam radzić jeżeli tego nie oczekujesz, ani pocieszać na siłę. Obecnie trudno znaleźć kogoś z kim byłoby można normalnie zamienić kilka zdań i powiedzieć - do jutra stary!

   Dostaję wiele wiadomości. Skrzynka się nie zapycha, a to co ląduje w etykiecie ze spamem również przeglądam. Najczęściej są to wiadomości od moich rówieśników, a jeszcze częściej od młodszych roczników z pytaniami o których opowiem już za chwilę.

Gdy byłem dzieckiem, nastolatkiem i teraz gdy jestem dorosły, mama siadała obok mnie i słuchała o tym co mnie boli. Nadal tak robi. Stąd też moje zdziwienie w momencie uświadomienia sobie pewnego faktu! Inni rodzice nie rozmawiają?

   Moi koledzy i koleżanki zwierzali się tym co nie powinni. Poznałem wiele osób i uznałem, że jeżeli ktoś chciałby porozmawiać, napisać do mnie, a nie do końca wie czy powinien, ma szansę, a ja nie rozliczam ani nie szukam kim jest osoba po drugiej stronie ekranu.


Z czym możesz się zwrócić

   W sumie ze wszystkim co Cię niepokoi. I jeżeli masz wątpliwość czy oby odpowiem poprawnie mam dla Ciebie już odpowiedź. W pierwszej kolejności sprawdzę źródła, podpytam odpowiednich i zaufanych ludzi. Zweryfikuję co powiedzą, a jeżeli nie będę przekonany, poinformuję o tym - sorry, ale niestety nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie.
   Napisać możesz do mnie dosłownie ze wszystkim:

1. Również dojrzewałem i wiem jak trudny jest ten czas.

   Mamy wiele pytań, dorośli nie zawsze potrafią postawić się w naszej sytuacji, a ponadto często zdarza się im nas "dyskryminować" ze względu na niższy wiek czy jak kto woli "brak doświadczenia życiowego". Wtedy fajnie byłoby pogadać z kimś kto Cię wysłucha i powie - będzie dobrze - lub - masz wyzwanie do pokonania, ale też sobie i z tym poradzisz!

2. W szkole byłem wyzywany ze względu...?

   W sumie trudno stwierdzić. Osoby ze szkoły chciały się dowartościować? Nie widzieli we mnie zagrożenia, więc poniżali aby udowodnić sobie swoje błędne myślenie? Trudno to stwierdzić. Dzięki temu bez względu na Twoje poglądy i wiek, czuję wyrozumiałość wobec każdego kto ma jakikolwiek problem.

3. Zakochiwałem się i musiałem... odkochać się nawet kilka razy?

   Dokładnie tak. Było tych dziewczyn trochę. Jedne aby udowodnić sobie męstwo, inne zwyczajnie mnie oczarowały i rozgrzały serducho. Rany się goją, a doświadczenia pozostają.
   Teraz ciekawskim, a zarazem spostrzegawczym okiem zwracam uwagę na pary wokół nich. Wyciągam wiele wniosków i czasem cieszę się ich szczęściem, innym razem głęboko współczuję.

4. Poznałem wielu ludzi. Część chciałbym zapomnieć, inną spotkać jeszcze raz.

   Prawdopodobnie w życiu też spotykasz różne osoby. Wielu których poznałem są moimi znajomymi, kilkoro przyjaciółmi. Z jednymi widuję się często i wspólnie dyskutujemy nad porażkami i sukcesami. Mniejszymi czy większymi, ale zawsze.
   Przy okazji jest coś co mnie bardzo mocno tknęło. Z ręką na sercu mogę przysiąc Ci. Nie jestem wstanie pojąć dlaczego niektórzy moi znajomi chcą się podzielić swoją historią czy problemem zapraszając na długie spacery. Podejrzewam krótsze z obecną dziewczyną, której zresztą również musiałbym głęboko podziękować za lekcje życia i rozwój w myśleniu.

5. Nie tylko pisanie uczy pokory.

   Na koniec ogromną lekcją jest właśnie blog Przygotuj się na Start! Wiele mnie nauczyły odpowiedzi na moje artykuły. Czasem argumenty udawało się podważyć (zwyczajnie nie miałem racji), a innym nieskromnie ujmując przyznawano mi racje w odniesieniu opinii i toku myślenia poruszanego na blogu. Poza tym wspomniane wiadomości od Was. To też niezła lekcja pokory.


Potrzebujesz przykładu? Nie ma sprawy!

   Wiadomości zamieszczone poniżej zostały opublikowane za zgodą ich autorów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na poruszanie tego tematu przeze mnie poza korespondencją, zapewniam, że dotrzymam adwokackiej tajemnicy. 💭

Witaj Patryku!

Bez zbędnych wstępów chcę zadać tobie pytanie. Czy gdy chodziłeś do szkoły i wyśmiewano cię przy wszystkich reagowałeś na to? Mam mały kłopot i nie wiem co powinnam zrobić. Do nauczycieli nie chcę iść. To pogorszy sprawę.
- Sylwia

Miło Cię poznać Sylwio!

   Zależy od sytuacji która jest źródłem. U mnie powodem było podejrzewam kilka czynników. Byłem chudym chłopcem z grzywką, trądzikiem i ogólnie cichym nie chcącym się nikomu narazić. Nie odzywałem się, a jeżeli już nie potrafiłem właściwie reagować. I chociaż obecnie uważam ten powód za słaby do wyśmiewania, szybko moi rówieśnicy zaczęli popisywać się przed innymi moim kosztem. Trzymałem w tamtym czasie z dziewczynami z innych klas, miałem koleżankę z osiedla którą czasem broniłem aby nie przechodziła przez to samo.

   Wtedy pomagały mi dwie myśli. Jedną był fakt, że nie jestem jedyny i wiele osób jest poniżanych. Poza tym nie było to w moim przypadku tak drastyczne. Nigdy nie spuszczano mi głowy w toalecie ani nie pobito. Mimo wszystko mógłbym zachowania ludzi dookoła podpiąć pod mobbing.
   Poza tym miałem koleżanki z którymi przerwy mijały szybciej. Wiele z nich było fałszywych i wiedziałem o tym, ale też byłem wobec nich.

   Nauczyciele w moim przypadku widzieli co się dzieje i czasem reagowali, innym razem tylko pytali czy oby jest w porządku. Nie raz mnie opluto, wyzwano, zaczepiano na różne sposoby. Dopiero podajże w trzeciej klasie gimnazjum zacząłem pyskować. Ktoś był za gruby i widziałem, że trzyma z chudymi lub lgnie do grubszych od siebie, zacząłem go wyśmiewać przy jego kolegach typu - już zahaczasz o ludzi, schudnij! Jedną dziewczynę wyzwałem od szmuli (chociaż nie wiedziałem wtedy znaczenia tego określenia). Gdy się na mnie rzuciła odpowiedziałem - dziewczyno! Mnie obrażasz, a wyglądasz jak szmata. Zrób coś z sobą, a potem jak już nie możesz wytrzymać wyzywaj innych! Wcale się nie dziwię że obrażasz. Gdybym tak wyglądał też miałbym kompleksy. - i takimi pyskówkami wygrywałem.

   Był też chłopak którego już wielokrotnie przytaczałem na blogu. Nie był lubiany, a zauważył, że osiłki mnie wyzywają i czasem spluną w twarz. Na jednej z przerw mijając mnie zaczął śmiać się z mojego imienia. Odpowiedziałem coś w stylu - ty się ze mnie śmiejesz? Nie dorównujesz tym którzy mną pomiatają do pięt! Chcesz wojny Gabrysiu? Mnie jako chłopaka rodzice nie skrzywdzili babskim imieniem, więc jeżeli będę chciał, zrobię z ciebie szkolną ofiarę i kogoś do poniżania, także trzymaj się z daleka. - nigdy już do mnie się nie zbliżył. Nic do niego nie miałem. Ani do imienia Gabriel, ale wiedziałem, że tym argumentem do niego trafię. Widziałem jak czyta w kątach korytarzy zerkając na mnie zza książek.

   Jednym słowem szukałem w innych wad, dopatrywałem się jakie mogą mieć kompleksy, a to nie trudne. Laska przesadzająca z makijażem - kompleks na punkcie wyglądu. Chłopak który na siłę się popisywał - kompleks na punkcie odtrącenia w grupie. W razie problemu dziewczynie można było przy wszystkich wyśmiać, że nie udało się ukryć kreatury pod makeup'em, a chłopakowi, że trudno go i tak lubić bez jego popisywania się. Tutaj z chłopakami jest inaczej. Jedni są inteligentni i łapią aluzje, a inni zbiorą kumpli i wojnę będą prowadzić bardziej zawzięcie.

   Jeżeli masz zaufanego nauczyciela to idź. Nie musisz przecież mówić o wszystkim. Mi wiele razy pomogli. Częściej działało to w zupełnie odwrotny sposób. Często wszystko przechodzi przez pedagoga szkolnego. Tylko w jednej szkole miałem takiego z którym można było porozmawiać o wszystkim i wiedział któremu z nauczycieli nie warto nic mówić. W technikum cała szkoła od razu wiedziała o każdym szczególe rozmowy, a uczniowie w szczególności szybko się dowiadywali.

   Możesz pomyśleć nad nową szkołą, porozmawiać o tym z rodzicami. Z drugiej strony, warto też zastanowić się nad tym jakie błędy popełniasz. Niby wygląd nie jest najważniejszy i powinno się akceptować za to jak kto wygląda (w szkole tak się nie myśli, chociaż dużo mówi). Niewielkie zmiany potrafią sporo zmienić.

   Zwróć też uwagę na to jak się zachowujesz i jak reagujesz na ludzi, jak o nich mówisz, czy jesteś otwarta czy jednak odtrącasz? Nie każę Ci wszystkich lubić, ale nie okazywać złości, panować nad sobą i być fałszywą do tych, którzy na ogół są fałszywi. Oni naprawdę myślą, że są fajni i ich lubisz gdy postępujesz tak jak opisuję.

W razie pytań jestem do Twojej dyspozycji.
Pozdrawiam!


***

   Powyższa rozmowa ciągnęła się jeszcze tygodniami, ale warto było porozmawiać. Rodzice pomogli zmienić szkołę, dziewczyna zmieniła styl, znalazła pasję, nowe koleżanki z którymi trzymała, a problem był w tym, że na siłę próbowała być fajna i się musiała zawsze pierwsza wyrywać z tłumu. Trudno było złapać kontakt z innymi i była śmiała dopóty nikt się nie odezwał.

   Przy okazji chciałbym przytoczyć Ci kilka tekstów w których poruszam tematy trudne dla mnie, ale i wielu osób które po nich do mnie napisały. Klikając w link otworzysz go.Potrzebowałem napisać szczerze i otwarcie na temat problemu. Zależało mi na wyjaśnieniu dlaczego skromność nie popłaca, warto bronić swojego zdania, kiedy nie warto wypowiadać się gdy ktoś ma problem oraz na temat dystansu do samego siebie.Nasze predyspozycje wychodzą przypadkiem, albo należy je odkryć. Czasem jednak jesteśmy w czymś beznadziejni i nie warto tym zawracać sobie głowy. Na ile się z tym zgadzam? Nie mogłem się powstrzymać i tak zadowolony patrzę na ten artykuł.Dla mnie gimnazjum było straszne, ale jeszcze bardziej niezrozumiały był hate jaki spadł na ten tekst. Okazuje się, że ludzie naprawdę uważają za instytucję która wie co robić w razie poniżania w szkole. Nie nadążałem usuwać komentarzy, a na grupach dyskusyjnych zawrzało. Czy przeszło mi przez myśl usunąć ten artykuł? Nie, ponieważ byłem przekonany swoich racji, a późniejsze wiadomości prywatne i komentarze to tylko potwierdziłyTutaj pisałem o tym jak zwalczyłem swoje kompleksy. Tematem przewodnim była podobna wiadomość jak ta Sylwi powyżej. Jakimi chamskimi tekstami radziłem sobie z krytyką i jak podchodziłem wtedy do problemu. Komentarze mnie zaskoczyły.Jak się okazało nie znam kompletnie Kobiet. Jedno myślą, a co innego piszą. Prywatnie chwalono mnie za ten tekst. Koleżanki gdy spotkałem stwierdziły - chciałam wysłać link chłopakowi. Palant powinien to zrozumieć! - tekst został, a ja dumnie go wciąż promuję aby uświadomił jak najwięcej Panów.Pierwszy raz postanowiłem opowiedzieć swoją historię za pośrednictwem bloga. Poczułem potrzebę napisania listu do swoich wrogów gdy Aleksandra opowiedziała mi o swoim traktowaniu w szkole. Niedługo później wielu z Was się do mnie odezwało, liczę, że uzyskali pomoc. :)Temat tabu? Oczywiście samookaleczenia były dla mnie czymś niezrozumiałym. Tutaj postanowiłem wyjaśnić jak widzę ten problem i nie spodziewałem się takiej reakcji. Dzięki ogromne dla tych co nie oszczędzali klawiszy aby odpowiedzieć w komentarzu czy po prostu przeczytać.


Z tego tekstu jestem mega dumny!!! Wymyśliłem sposób który jest idealną listą dzięki której życie naprawdę staje się lepsze. I nie jest to kiepska reklama proszku do prania. Kurtyna! To podziałało!?O nieśmiałości słów kilka czyli jak z nią sobie radzić. Okazuje się, że najbardziej poruszyły Was wstawione filmy. Tekst był uzupełnieniem, ale razem sporo osób zrozumiało na czym polega zrzucenie swojej nieśmiałości.Mieliśmy koleżankę. Nigdy z nami nie wyszła. W szkole super było rozmawiać. Po zajęciach zawsze miała coś pilnego do zrobienia. W dorosłym życiu również poznałem tak zamknięte osoby, więc powstał i ten tekst.   W tym tekście napisałem zwyczajnie i banalnie, ale ze swojego punktu widzenia o przyjaźni. Pisałem o tym jak wygląda męska przyjaźń i o czym my faceci gadamy? Podpytałem na potrzeby jego napisania koleżanki odnośnie tego jak one spędzają wspólny czas.   Zastanawiałem się nad zainteresowaniem tym artykułem. Najtrudniej znaleźć siebie w tym kim jesteśmy, co czynimy, jak jesteśmy postrzegani i co nas interesuje. Po przeczytaniu kilka tygodni po publikacji miałem łzy w oczach z radości gdy odczytywałem wiadomości.


Czy chcesz się skontaktować i jak to zrobić?

   Nie będę Cię zmuszał. Rozumiem jak ważne jest zaufanie, dlatego nie chcę się tutaj popisywać i zachęcać. Jeżeli chcesz wiedzieć co z tego będę miał, że się do mnie odezwiesz już odpowiadam.
   W pierwszej kolejności poznam Cię, będę mądrzejszy i lepszy właśnie dzięki Tobie. Nasza rozmowa może być dla mnie tylko inspiracją do napisania dla tych, którzy nie mieli odwagi się odezwać. Ponadto kurczę, lubię ludzi i Ciebie też polubię! 😉

   Także możesz napisać poprzez formularz na dole strony (anonimowo). Wszelkie informacje o tym jak się skontaktować znajdziesz również w zakładce Kontakt oraz jeżeli wolisz przez Messenger od portalu społecznościowego Facebook, poniżej masz kod (na pewno nie będę sprawdzać kim jesteś, masz moje słowo obietnicy).

Skontaktuj się poprzez Messenger Facebook! :)

Pozdrawiam i do usłyszenia! 😃

26 komentarzy:

 1. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę. Najpierw poprzez blog później napisałeś że zawsze czekasz na wiadomość. Fajnie się gadało pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było trochę tych wiadomości i z tego co pamiętam były dwie Ule dotychczas. Obie sympatyczne, także chętnie bym popisał ponownie. :) Również pozdrawiam! ;)

   Usuń
 2. Czy rozmowa o której mówisz jest droga czy ogólnie bezpłatna? Nie napisałeś tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej bezpłatna. Chcę po prostu Was poznać, zainspirować się, nauczyć czegoś nowego. Aczkolwiek zależy mi tylko na wzajemnym popisaniu. :) Także zapraszam do kontaktu. Tam również udzielę wszelkich informacji.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dawno nie czytałem tych słów. Dziękuję bardzo.

   Usuń
  2. Arkadiusz Weskol17 maja 2018 12:55

   Czytam patryka od kilku lat i jego blog to jest miejsce w sieci gdzie mozna pogadac.

   Usuń
  3. Dzięki za zaufanie i zapraszam do rozmowy, staram się odpisywać na bieżąco.

   Usuń
 4. Spoko Patryk , dobrze piszesz . Kolega z Technikum D.K :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kojarzę, był tylko jeden D.K. Odezwij się kiedyś, super będzie pogadać jak za dobrych czasów (tych lepszych). :)

   Usuń
 5. Widać że pisanie To twoja pasja i masz w tym większy cel :) Miło, że bezinteresownie chcesz pomagać innym. Niby zwykła rozmowa a dużo daje ;) Niestety żyjemy w czasach gdzie ciężko spotkać kogoś z kim można by było normalnie porozmawiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio dużo zastanawiałem się nad pewnym szkopułem. Skoro żyjemy w świecie internetu, komunikujemy się ale nie do końca rozmawiamy, dlaczego tego nie zmienić?

   Usuń
 6. Ach, jak ważne jest, by mieć z kim porozmawiać... Cieszę się, że dajesz młodym taką możliwość. Mimo, że mam doskonałych przyjaciół, to nawet w takim wypadku czasem czuję potrzebę pogadania - w końcu nie każdy umie o wszystkim rozmawiać.
  Twój blog, to nie do końca moje klimaty, ale bardzo miło się go czyta :) Trzymaj tak dalej i czyń światy lepszymi! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Zaglądaj w wolnym czasie. Może uda mi się Ciebie zaskoczyć...? :)

   Usuń
 7. Z Patrykiem fajnie sie pisze. Polecam. Duzo lepiej i fajnie jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł. Serdeczne z twojej strony.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe rzeczy tutaj piszesz, pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Również pozdrawiam i zapraszam ponownie. :D

   Usuń
 10. Pomysł na inicjatywe fajny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Wciąż trwa i w każdej chwili można się do mnie odezwać. Nie zawsze odpiszę na czas.

   Usuń
 11. Chciałam podziękować za rozmowę i dać znać że warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co raz jeszcze. Trzymaj się i dziękuję za komentarz i możliwość poznania Cię bliżej.

   Usuń
 12. Nie wiesz gdzie pogadać w sieci? Teraz już wiesz! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za rozmowę i życzę wszystkiego dobrego.

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności