Header Ads

Jakimi ludźmi powinniśmy się otaczać

Sposoby na brak motywacji do ćwiczeń oraz schudnięcia!

   W życiu poznajemy różnych ludzi. Swego czasu nawet zarzucano mi, że nie powinienem ich szufladkować. Dlatego przy każdej możliwej sytuacji przypominam nie tylko o czytelnikach, którzy starali się mi uświadomić iż tak nie można.
   Na czym polega ,,Lista Demotywacyjna”, dlaczego ją stworzyłem i jak radzić sobie i wpływają na nas trudni ludzie? Tym razem dowiesz się jak radzić sobie z osobami które trudno znosić i w jakim celu warto skonstruować wspomnianą listę. Być może za moment poczujesz się lepiej! Z kim nie warto tracić czasu?


W jaki sposób znosić trudnych ludzi

   Żyjemy wśród innych ludzi, co jest normalne. Życie często daje w kość, dlatego właśnie przed każdym wyjściem z domu, spróbowaniem czegoś nowego, realizowaniu planów lub innych projektów, powinniśmy sobie z pewnym przekonaniem i uśmiechem wykrzyczeć wewnętrznemu sobie ,,Przygotuj się na Start”! Jakie więc są osoby demotywujące, a którzy motywującymi?

   Niestety w społeczeństwie są różne charaktery. Jedni zawsze muszą doszukać się minusów w tym co chcemy robić, wytykają błędy, nawet jeżeli jest Progress i bynajmniej nie ma do czego się przyczepić. W chwili zobaczenia nas zachowują się opryskliwie, a gdy otworzą usta świat nagle wydaje się jak gnijące jabłko oblezione przez obrzydliwe muchy. Taki pełny haczyków, oszustw, bólu i krzywd na każdym kroku. I może świecić słońce, przełożony dać podwyżkę lub premię, a i tak wszyscy są niczym, nic nie potrafią i tylko żyją by umrzeć.

   Są też tacy co z entuzjazmem reagują na nasze pomysły, cieszą się gdy nas widzą, pochwalą wygląd, powiedzą coś miłego, odwzajemnią uśmiech. Z radością opowiedzą coś zabawnego, poprawią humor, sprawią dzień lepszym nawet gdy pada, autobus się spóźni, a szef czy nauczyciel będzie niesympatyczny.
  Ogólnie ci agresywni, niekulturalni, tacy pesymistyczni z którymi nie chce się przebywać, oraz grono osób pełnych pozytywnej energii, kultury, wrażliwości, sympatyczności wobec drugiego człowieka.

   Teraz gdy już wiemy jak kategoryzuje ludzi, czas poznać sposoby radzenia sobie z nimi. I chociaż może wydać się to dosyć chamskie, mało kulturalne, warto o tym pamiętać aby nie dać się wciągnąć wirowi pełnego negatywów.


To jakimi ludźmi się otaczasz ma wpływ na Ciebie
Dlatego warto żyć wśród ludzi mądrych i wartościowych


Czym jest Demotywująca Lista

   Jeżeli znasz już zasady coachingu, motywacji i rozwoju osobistego, wiesz o patrzeniu nieco dalej. Nie dopatrywaniu się błędów i porażek we wszystkim (nie tylko u siebie, zwłaszcza u innych), a docenianiu drugiego człowieka przy ciągłym powtarzaniu sobie:


Jestem kimś, ludzie wokół mnie zawsze słyszą z moich ust coś miłego, nie czują się źle w moim towarzystwie. Doceniam ich za to jacy są, starania nawet te minimalne, tak jak doceniam siebie i swoich najbliższych, a porażki zawsze nas czegoś uczą.


Demotywująca Lista – nazwa wskazywałaby spis tego co nas demotywuje (czyli sprawia iż czujemy się gorsi). Jednakże w nazwie jest również część słowa -motywująca.
   Jej zawartość nie powinna być spisana na kartce, natomiast być utrwalana w naszej głowie. Dlaczego w taki sposób, aby nikogo nie urazić, a tym bardziej tych, którzy dorwaliby się do niej.

   Na Demotywującej Liście powinny znaleźć się osoby, które podcinają nam skrzydła. Krytykują, widzą świat w szarych barwach, a gdy rozmawiają poruszają tematy polityczne i wszelkie inne wywołujące pesymizm, w tym wszelkie inne negatywne odczucia.
   Wtedy takich osób nie ignorujemy, uśmiechamy się ale nie poruszamy dyskusji, w momencie rozmowy nie słuchamy lub udajemy, iż to robimy. Omijamy jeżeli nie musimy z nimi spędzać czasu aby nie przypominać sobie o codziennej szarości.

   Na liście powinny znaleźć się również osoby motywujące. Takie które podzielą się swoimi sukcesami, a problemy przedstawią w sposób zdystansowany i z humorem. Chętne wypowiedzenia się w konstruktywny sposób, przy doszukiwaniu się plusów w naszych marzeniach i planach.


Gdyby bocianowi powiedzieć, że latanie jest niemożliwe
W życiu nie polecałby po gałązkę by zacząć budowę gniazda


Jak wpływają na nas ludzie

   To w jakim otoczeniu, z kim przebywamy najwięcej czasu ma na nas wpływ. Gdy jesteśmy wśród osób wciąż widzących wszystko w najgorszych barwach, lub krytykujących wszystko i wszystkich, sami dochodzimy do wniosku, że tak właśnie jest. Podobnie gdyby nam cały czas powtarzano, że nigdy nie nauczymy się pływać, bo jesteśmy nikim, uwierzymy w to. Będziemy przekonani o tym jak kiepsko poradzimy sobie w wodzie, a przy tym jak mało znaczymy.

   Gdy natomiast wspomnimy o naszych celach na które usłyszymy odpowiedź - to mogłoby się udać! Trzymam za Ciebie kciuki! – poczujemy się dużo lepiej, niż w sytuacji gdy wciąż będziemy słuchać o tym jak wszyscy nam będą utrudniać.

   Dlatego właśnie obmyśliłem tę listę i mało tego. Zamieściłem w niej nawet osobę którą znam od urodzenia do demotywujących, a niektórych wręcz obcych ludzi do motywujących. Osobiście czuję się lepiej gdy wiem kogo traktować poważnie i słuchać, a kogo zupełnie sobie olewać i być szczęśliwym.


Dołącz do grupy, już czekamy!12 komentarzy:

 1. Odnosząc się do tekstu w pod punkcie "W jaki sposób znosić trudnych ludzi", który bardziej mi się podoba. Sama jestem osobą, która widzi pełno minusów i przestałam z tym walczyć, bo mam na to inny sposób zamiast psychiatra innym Dnia i życia. Odbieram minusy jak neutralny plusy i nie obchodzi mnie jak bardzo głupio to brzmi.
  Tekst jest super i pewnie zostanę stałą czytelniczka serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ciepły komentarz. To miłe, staram się rozumieć jak najbardziej potrafię. Masz bardzo dobry sposób, godny zwrócenia uwagi. Zamiana minusów na plusy jest nawet dobrym patentem. Jeszcze raz dzięki! :)

   Usuń
 2. Bardzo dobry tekst!
  Robię wszystko by wyeliminować z mojego otoczenia ludzi,którzy ciągną mnie w dól, podcinają skrzydła, nie wierzą. Łatwo im ulec, a ja bardzo tego nie chcę, bo wolę zachować swoją filozofię, że szklanka jest zawsze do połowy pełna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymaj się swojego optymizmu i staraj się otaczać ludźmi pozytywnymi. To trudne, ale możliwe jeżeli wszystko ułożymy sobie w głowie. Super że dołączyłaś do dyskusji. :)

   Usuń
 3. Bardzo fajny motywujący wpis, zgadzam się z Tobą i uważam, że powinniśmy się otaczać ludźmi, którzy ciągną nas w górę a nie w dół :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem dumny z tego tekstu, nie będę ukrywać. Cieszę się z Twojej reakcji i zapraszam ponownie. :D

   Usuń
 4. Staram się otaczać ludźmi, którzy mnie motywują i dzięki ktorym mogę góry przenosić. Niestety jak to w życiu bywa, zdarzają się tacy, którzy ciągną w dół, choć wydawali.się inni. Takich staram się unikać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio moja koleżanka zaczęła być bardziej demotywująca. Smutne jest dopatrywanie się w żuciu tylko minusów.

   Usuń
 5. Zastanawiam się nad tą demotywującą listą. Nigdy nie myślałam, jak moi znajomi na nie wpływają. Hmm... Na tej liście na szczęście znalazło się dość mało osób. Dzięki za wpis, dałeś mi do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to jest istotne z kim się zadajemy i jak ich odbieramy. Tę listę wymyśliłem sam, bez zbędnej skromności. Działa i ma to wpływ na mnie i na osoby które poszły za moją myślą. Jeżeli Ci się nie będzie udawało, napisz do mnie prywatnie.

   Usuń
 6. Cześć Patryk,

  dzięki za rekomendację :) Bardzo dobry tekst. Nie pomyślałbym o liście "negatywnej", czyli osób, które nas demotywują!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, Twój link znalazł się ponieważ wtedy pod tekst podpinałem najciekawsze dla mnie blogi, które powiązane są z treścią, w ramach serii artykułów. Do zobaczenia! :)

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności